Γύρω στις 12.40 τα ξημερώματα σήμερα, ενώ 23χρονη οδηγούσε το αυτοκίνητό της στην οδό Αξiού στη Λεμεσό, κάτω από συνθήκες που διερευνώνται, ανέκοψε την πορεία μοτοσικλέτας που οδηγούσε 19χρονος από τη Λεμεσό.
Ακολούθως, η μοτοσικλέτα ανατράπηκε στην άσφαλτο, ενώ ο μοτοσικλετιστής, ο οποίος δεν έφερε προστατευτικό κράνος, κτύπησε στο αυτοκίνητο και κατέληξε στο έδαφος.
Στη συνέχεια, μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο στο Γενικό Νοσοκομείο Λεμεσού και ακολούθως, λόγω της κρισιμότητας της κατάστασης της υγείας του, στο Γενικό Νοσοκομείο Λευκωσίας, όπου νοσηλεύεται σε κρίσιμη κατάσταση.
Η 23χρονη οδηγός του αυτοκινήτου υποβλήθηκε σε προκαταρκτικό έλεγχο αλκοόλης με μηδενική ένδειξη.
Η Τροχαία Λεμεσού διερευνά τα αίτια του δυστυχήματος.
*φωτογραφεία αρχείου
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ:
• «Έσβησε» κατάδικος των Κεντρικών Φυλακών - Εν αναμονή της νεκροτομής επί της σορού του
• Ανείπωτη θλίψη - «Έφυγε» η μικρή Έλενα Νικολάου - Η συγκινητική παράκληση της οικογένειας
• Συγκινεί η Ιλάειρα Ζήση: Η φωτογραφία της κόρης της και το μήνυμα όλο νόημα
Ακολουθήστε το Tothemaonline.com στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις