ΣΑΡΩΤΙΚΗ Λέστερ, ζορίστηκε η Τότεναμ, αλλά «έσπασε το ρόδι»! (ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ – ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ)

Σαρωτική η Λέστερ επέστρεψε μετά από τρεις αγωνιστικές δίχως τρίποντο στις νίκες, 4-1 την Γουέστ Χαμ. Δύσκολα η Τότεναμ, πρώτη νίκη για το 2020, 2-1 τη Νόριτς και έπιασε την Γιουνάιτεντ.

Επιβλητική ήταν η Λέστερ στο αποψινό ματς απέναντι στην Γουέστ Χαμ και ύστερα από τρεις αγώνες δίχως νίκη, να επιστρέφει στις επιτυχίες με 4-1.

Ο Μπαρνς στο 24’ άνοιξε το σκορ για τις «αλεπούδες», για να έρθει το 5ο λεπτό των καθυστερήσεων στο 1ο μέρος και να γίνει το 2-0 από τον Ρικάρντο Περέιρα.

Ο Νομπλ στο 50ο λεπτό μείωσε με πέναλτι, αλλά ήρθαν δύο ακόμα τέρματα με τον Αγιόζε Πέρες στο 81’ με πέναλτι και στο 88’ για το τελικό 4-1.

Με αυτό το τρίποντο η Λέστερ πήγε στους 48 πόντους και βρίσκεται 3η, με τρεις πόντους πίσω από την Σίτι.

Ένα γκολ του Σον λύτρωσε την Τότεναμ απέναντι στα «καναρίνια» με 2-1. Ο Ντέλε Άλι στο 38’ έκανε το 1-0, για να έρθει η ισοφάριση από την άσπρη βούλα με τον Πούκι για το 1-1.

Ο Σον στο 79ο λεπτό χάρισε τη νίκη στην Τότεναμ με 2-1 που ισοβαθμεί με την Γιουνάιτεντ με 34 στην 5η θέση, μετά την πρώτη της επικράτηση στο ημερολογιακό έτος.

Τα αποτελέσματα της 24ης αγωνιστικής

Τρίτη, 21/1

Μπόρνμουθ-Μπράιτον 3-1
(36’ Χ. Γουίλσον, 41’ αυτ. Γκρος, 74’ Κ. Γουίλσον – 81’ Μούι)

Άστον Βίλα-Γουότφορντ 2-1
(68’ Λουίζ, 90’ Μινγκς – 38’ Ντίνι)

Έβερτον-Νιούκαστλ 2-2
(30’ Κεάν, 54’ Κάλβερτ-Λιούιν – 94’, 95’ Λεζέν)

Σέφιλντ Γιουνάιτεντ-Μάντσεστερ Σίτι 0-1
(73’ Αγουέρο)

Κρίσταλ Πάλας-Σαουθάμπτον 0-2
(22’ Ρέντμοντ, 48’ Άρμστρονγκ)

Τσέλσι-Άρσεναλ 2-2
(28’ πεν. Ζορζίνιο, 84’ Αθπιλικουέτα – 63’ Μαρτινέλι, 87’ Μπεγερίν)

Τετάρτη, 22/1

Λέστερ-Γουέστ Χαμ 4-1
(24′ Mπαρνς, 45+5′ Ρικάρντο Περέιρα, 81’πεν., 88′ Αγιόζε Πέρεζ – 50′ πεν. Νομπλ)

Τότεναμ-Νόριτς 2-1
(38′ Ντέλε Άλι, 79′ Σον – 70′ πεν. Πούκι)

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Μπέρνλι (22:15)

Πέμπτη, 23/1

Γουλβς-Λίβερπουλ (22:00)

Η επόμενη αγωνιστική (25η)

Σάββατο, 1/2

Λέστερ-Τσέλσι (14:30)
Κρίσταλ Πάλας-Σέφιλντ Γιουνάιτεντ (17:00)

Χειροπέδες σε 31χρονο για έκρηξη σε υποστατικό στον Πρωταρά

Πασχαλινά αυγά από «χρυσάφι» - Γιατί ανεβαίνουν οι τιμές του κακάο; Οι λόγοι, το ποσοστό και η νόσος του μαύρου λοβού

Δρόμος Πάφου-Πόλης: Έμεινε στα χαρτιά η ολοκλήρωση της Α’ φάσης λόγω καθυστερήσεων - Εν αναμονή αποφάσεων

Εκλογές 2024: Τα μηνύματα του εκλογικού σώματος και η χαλαρή ψήφος

Χάρης Βαρθακούρης: «Απέρριπτα όλους τους στίχους που έφερνε ο πατέρας μου»

LIVE: «Το Ιράν δεν σχεδιάζει άμεσα αντίποινα εναντίον του Ισραήλ» - Ρίχνουν τους τόνους Τεχεράνη και Τελ Αβίβ

Νέος συναγερμός σήμανε σε ολόκληρη τη Μέση Ανατολή, μετά τις αναφορές αμερικανικών ΜΜΕ για επίθεση του Ισραήλ στο Ιράν με πυραύλους. Το ThemaOnline σας μεταφέρει τις εξελίξεις