Δεν το βλέπουμε συχνά στην Κύπρο – Έκανε το ματς της ζωής του και έριξε ΠΕΝΤΕ γκολ σε 61 λεπτά!

Το πρόσωπο της 18ης αγωνιστικής στην Γ’ κατηγορία είναι αναμφίβολα ο επιθετικός της ΜΕΑΠ, Νικόλας Πέππος.

Ο 24χρονος φορ διέλυσε την άμυνα της Αμαθούς Αγίου Τύχωνα πετυχαίνοντας πέντε γκολ μέσα σε 67 λεπτά στο νικηφόρο 6-0 της ομάδας του Πέρα Χωρίου.

Ο φορ της ΜΕΑΠ, πλέον φιγουράρει πρώτος και στη λίστα των σκόρερ της Γ’ Κατηγορίας αφού με τα πέντε που έβαλε το περασμένο Σάββατο έφτασε τα 18 γκολ σε 18 αγωνιστικές. Αν μη τι άλλο μια αξιοπρόσεκτη επίδοση στο πρωτάθλημα της Γ’ κατηγορίας.

Μετά και από την νίκη αυτή η ΜΕΑΠ βρίσκεται στην 6η θέση με 30 βαθμούς, εννέα πίσω από τον πρωτοπόρο Αχυρώνα Λιοπετρίου.