ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Τρελά πράγματα στην Πάφο, με… λίγες φάσεις αλλά ΤΕΣΣΕΡΑ γκολ!

ΣΧΟΛΙΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ – Σε ένα τρελό πρώτο ημίχρονο με δύο γκολ στα δύο λεπτά των καθυστερήσεων, Πάφος και Απόλλωνας είναι στο 2-2. Δύο φορές προηγήθηκε με Πίττα και Παπουλλή ο Απόλλωνας όμως η Πάφος ισοφάρισε με Βα και Καμπράλ!

Με την επανέναρξη του αγώνα στο 2ο λεπτό, ο Απόλλωνας ήταν η ομάδα που πήρε τα ηνία του αγώνα από την αρχή.

Οι κυανόλευκοι της Λεμεσού ανάγκασαν την Πάφο να περιοριστεί σε παθητικό ρόλο και στο 16′ μετά από διαδοχικές κόντρες έξω από την περιοχή της Πάφου, ο Παπουλής εκμεταλλεύτηκε το λάθος, μπήκε στην περιοχή και με ψύχραιμο πλασέ στην γωνία άνοιξε το σκορ!

Η Πάφος δεν μπορούσε να γίνει απειλητική στο επιθετικό κομμάτι ενώ ο Απόλλωνας απείλησε και στο 25′ όμως τα διαδοχικά σουτ των Πίττα και Παπουλή μέσα από την περιοχή σταμάτησε σωτήρια ο Αντωνίου.

Η Πάφος αντέδρασε με την συμπλήρωση τριάντα ακριβώς λεπτών και μετά από εξαιρετική κάθετη πάσα του Μπεσάρα, ο Καμπράλ έστρωσε στον Βα και αυτός από κοντά ισοφάρισε σε 1-1!

Το γκολ του Βα ανέβασε την Πάφο που ήταν ιδιαίτερα επικίνδυνη και γρήγορη στις αντεπιθέσεις. Αποκορύφωμα η τεράστια ευκαιρία στο 39′ με τον Σιρόκ μόνο απέναντι στον Μολ να κάνει το πλασέ και να μην βρίσκει στόχο.

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου ο Πίττας σημείωσε το 1-2 για τον Απόλλωνα όμως ένα λεπτό μετά η Πάφος είχε και πάλι απάντηση με τον Καμπράλ να γράφει το 2-2, με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια!

Απόπειρα φόνου στη Λακατάμια: Αυτή είναι η μοτοσικλέτα στην οποία επέβαινε ο στόχος - Δείτε φωτογραφίες

Επεκτείνεται το Pame express: Αυτοί οι χώροι εξετάζονται σε Λεμεσό και Λάρνακα - Τι γίνεται με τις στάσεις στα ορεινά

Πτώμα στη Σωτήρα: Ολοκληρώθηκε η νεκροτομή επί της σορού

Ανείπωτη θλίψη για την 8χρονη Καισσαριανή: Πότε θα γίνει η κηδεία - Η παράκληση της οικογένειας

«Θα σε σκοτώσω» - Μαθητής στη Γαλλία γρονθοκόπησε, χαστούκισε και απείλησε καθηγητή επειδή του έκανε παρατήρηση

Απόπειρα φόνου στη Λευκωσία: Η κατάσταση της υγείας του 34χρονου

Υπόθεση απόπειρας φόνου με θύμα 34χρονο, διερευνά η Αστυνομία στη Λευκωσία.