Καρπαζιά στην πρεμιέρα της Μπουντεσλίγκα

> style="text-align: justify"> >

Ήττα με το καλημέρα δέχθηκε στο Αυστριακό πρωτάθλημα η αντίπαλος της ΑΕΛ για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ, Αούστρια Βιέννης από την Αλτάχ με 3-0.

Το ξεκίνημα του παιχνιδιού για την ομάδα του Γερμανού τεχνικού, Τορστεν Φινκ δεν ήταν και το καλύτερο αφού πριν καν συμπληρωθούν τα πρώτα δέκα λεπτά του αγώνα βρέθηκε πίσω στο σκορ με δύο τέρματα χάρη στα γκολ που σημείωσαν στο 1ο λεπτό Aigner Johannes και στο 9ο λεπτό Dobras Kristijan.

Η Αούστρια Βιέννης σε κανένα σημείο του παιχνιδιού δεν έδειξε αντίδραση για να μειώσει το σκορ και να ξαναμπεί στο παιχνίδι, αντιθέτως η Αλτάχ ήταν αυτή που βρήκε ξανά δίχτυα στο 68ο λεπτό και πέτυχε τρίτο γκολ με τον Grbic Adrian.

>Διαβάστε Περισσότερα στο: Themasports.com

Απόπειρα φόνου στην Ανθούπολη: Σύλληψη νέου υπόπτου στη Λάρνακα - Ισχυρή αστυνομική δύναμη στο σημείο - Δείτε φωτογραφία

Νέα σύλληψη σημειώθηκε σύμφωνα με πληροφορίες του ThemaOnline σήμερα το απόγευμα αναφορικά με την απόπειρα φόνου στην Ανθούπολη.