Νίκη με ανατροπή και ένα βήμα πιο κοντά στον τίτλο! (photos/video)

Το ντέρμπι του γυναικείου πρωταθλήματος που έγινε το Σαββάτο (17/2) το πρωί (11:00) στο Κοινοτικό γήπεδο Πύργου ανάμεσα στην Barcelona Fa και την ΑΕ Αμμοχώστου, βρήκε την Barcelona να πανηγυρίζει τη νίκη με 2-1 έπειτα από ανατροπή.

Με τη νίκη της αυτή η Barcelona άνοιξε κι άλλο την ψαλίδα της διαφοράς από την σημερινή της αντίπαλο στους έξι βαθμούς και πλέον μόνο με «αυτοκτονία» μπορεί να χάσει τον τίτλο στο γυναικείο πρωτάθλημα.

Για την ιστορία του αγώνα να σημειώσουμε ότι η Σαντίν άνοιξε το σκορ για την ΑΕ Αμμοχώστου στο 15ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ, όμως στο 35ο λεπτό η Φρίντα με προβολή κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα, με το 1-1 να είναι και το σκορ ημιχρόνου.

Η επανάληψη άρχισε ιδανικά για την Barcelona και στο 48ο λεπτό η Εμπέρε έφερε τα κάτω – πάνω κάνοντας το 2-1 το οποίο έμελλε να είναι και το τελικό σκορ που φέρνει την Barcelona ένα ακόμη βήμα πιο κοντά στην κατάκτηση του τίτλου.

Μονή Αββακούμ: Επιμένει ο Βαβούσκος για εσφαλμένη διαδικασία – Ποια επιλογή τους απομένει

Τροχαίο στο Παραλίμνι: Σοκάρουν οι φωτογραφίες από το όχημα που οδηγούσε ο 53χρονος τραυματίας

Έφη Ξάνθου: Το παρασκήνιο της παραίτησης και... η διαρροή - Το κόμμα που συμπαθεί και «το μόνο σίγουρο»

ΣΥΟΠ: Τι αλλάζει στη διάρκεια υπηρεσίας και τις μισθολογικές κλίμακες - Τα νέα επιδόματα στην ΕΦ

Σε λειτουργία ακόμα δύο σημεία φόρτισης ηλεκτρικών οχημάτων στη Λευκωσία - Δείτε φωτογραφίες

Eurovision 2024: «Μας την είπαν» οι Σουηδοί – Η αναφορά στην Κύπρο σε τραγούδι – Βίντεο

Υπόθεση Θανάση Νικολάου: Αποδέχτηκε τον στραγγαλισμό ως αιτία θανάτου η ανακρίτρια

Αυλαία πέφτει, 19 χρόνια μετά, για την υπόθεση του Θανάση Νικολάου, στην τρίτη θανατική ανάκριση για τα αίτια του θανάτου του, ο οποίος είχε εντοπιστεί νεκρός στις 29 Σεπτεμβρίου του 2005 κάτω από τη γέφυρα της Άλασσας.