«Επαγγελματική» νίκη για τη Νάπολι, ακυρώθηκαν… ΤΕΣΣΕΡΑ γκολ στη Σασουόλo!

Η Νάπολι επικράτησε με 2-0 της Σασουόλο, η οποία πέτυχε τέσσερα γκολ, αλλά κανένα δεν μέτρησε σύμφωνα με το VAR.

Η Νάπολι από νωρίς έδειξε τις διαθέσεις της και ευτύχησε να προηγηθεί μόλις στο 8ο λεπτό με τον Χουσάι. Οι γηπεδούχοι πίεσαν και για ένα δεύτερο γκολ, αλλά τελικά το πρώτο ημίχρονο έληξε 1-0.

Στο μεσοδιάστημα η Σασουόλο πέτυχε το πρώτο της γκολ στο 32ο λεπτό με τον Ντζούριτσιτς αλλά ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Τέσσερα λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι σκόραραν και πάλι, με τον Ντζούριτσιτς να είναι και πάλι αυτός που χρίστηκε σκόρερ αλλά ήταν και πάλι σε θέση οφσάιντ.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, ακυρώθηκε και το τρίτο γκολ της Σασουόλο με «δράση» τον Καπούτο στο 49ο λεπτό ως οφσάιντ.

Λίγο αργότερα και πάλι ο Καπούτο σκόραρε αλλά ήταν και πάλι σε θέση οφσάιντ.

Η Νάπολι είχε την κατοχή και στο 84ο είχε δοκάρι με τον Πολιτάνο, με τον Μέρτενς στο 94ο λεπτό να προτιμάει την ασίστ στον Άλαν ο οποίος με ένα δυνατό σουτ έκανε το 2-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Η Νάπολι με την νίκη της έφτασε στους 59 βαθμούς και βρίσκεται στην 7η θέση, ενώ η Σασουόλο παρέμεινε στην 8η με 48 βαθμούς.

Πηγή: sdna.gr

The post «Επαγγελματική» νίκη για τη Νάπολι, ακυρώθηκαν… ΤΕΣΣΕΡΑ γκολ στη Σασουόλo! appeared first on Thema Sports.

Απόπειρα φόνου στην Ανθούπολη: Για άλλες 8 μέρες στο κελί οι 6 συλληφθέντες - Σήμερα η απόφαση για τους άλλους 3

Συνελήφθησαν Ουκρανοί αξιωματούχοι - Κατηγορούνται ότι σχεδίαζαν να δολοφονήσουν τον Ζελένσκι

Δημοτικός σύμβουλος και Δήμαρχος κατήγγειλαν ο ένας τον άλλον για σωματική επίθεση – Μελετούν κλειστά κυκλώματα για καταθέσεις

Δημοτικό Λιβαδιών: 10χρονος ανάμεσα στα άτομα που προκάλεσαν ζημιές - «Υπήρχε φρουρός στο σχολείο»