«Επαγγελματική» νίκη για τη Νάπολι, ακυρώθηκαν… ΤΕΣΣΕΡΑ γκολ στη Σασουόλo!

Η Νάπολι επικράτησε με 2-0 της Σασουόλο, η οποία πέτυχε τέσσερα γκολ, αλλά κανένα δεν μέτρησε σύμφωνα με το VAR.

Η Νάπολι από νωρίς έδειξε τις διαθέσεις της και ευτύχησε να προηγηθεί μόλις στο 8ο λεπτό με τον Χουσάι. Οι γηπεδούχοι πίεσαν και για ένα δεύτερο γκολ, αλλά τελικά το πρώτο ημίχρονο έληξε 1-0.

Στο μεσοδιάστημα η Σασουόλο πέτυχε το πρώτο της γκολ στο 32ο λεπτό με τον Ντζούριτσιτς αλλά ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Τέσσερα λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι σκόραραν και πάλι, με τον Ντζούριτσιτς να είναι και πάλι αυτός που χρίστηκε σκόρερ αλλά ήταν και πάλι σε θέση οφσάιντ.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, ακυρώθηκε και το τρίτο γκολ της Σασουόλο με «δράση» τον Καπούτο στο 49ο λεπτό ως οφσάιντ.

Λίγο αργότερα και πάλι ο Καπούτο σκόραρε αλλά ήταν και πάλι σε θέση οφσάιντ.

Η Νάπολι είχε την κατοχή και στο 84ο είχε δοκάρι με τον Πολιτάνο, με τον Μέρτενς στο 94ο λεπτό να προτιμάει την ασίστ στον Άλαν ο οποίος με ένα δυνατό σουτ έκανε το 2-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Η Νάπολι με την νίκη της έφτασε στους 59 βαθμούς και βρίσκεται στην 7η θέση, ενώ η Σασουόλο παρέμεινε στην 8η με 48 βαθμούς.

The post «Επαγγελματική» νίκη για τη Νάπολι, ακυρώθηκαν… ΤΕΣΣΕΡΑ γκολ στη Σασουόλo! appeared first on Thema Sports.

«Η Κύπρος απαιτεί, οι δολοφόνοι στο σκαμνί» - Διαμαρτυρία έξω από τη Νομική Υπηρεσία για τον Θανάση Νικολάου

Επιβραδύνεται η αύξηση της τιμής του καφέ στην ΕΕ – Τι ισχύει για την Κύπρο

Κύπρια επαγγελματίας Feng Shui μιλά στο «Τ»: Τα μυστικά για την καλή ενέργεια και εκείνοι που «αναγκάστηκαν» να αλλάξουν σπίτι

Σήκωσε το Κύπελλο ο μικρός Λουκάς: Η συγκινητική ανάρτηση του πατέρα του - Δείτε εικόνες και βίντεο

Γυναικοκτονία στο Μενίδι: Τα τελευταία λόγια της 40χρονης πριν τη δολοφονήσει ο 50χρονος - Σοκάρει η ιατροδικαστική έκθεση

Λάκης Γαβαλάς: Απατεώνες με ράσα, δεν είναι μοναχοί αυτοί - Με ποινικό μητρώο ο ιερωμένος που τον έβρισε

ΠτΔ: Προανήγγειλε ενίσχυση πολιτικών για πολύτεκνους - «Θα είμαστε πάντοτε στο πλευρό σας»

Την ενίσχυση πολιτικών για πολύτεκνους προανήγγειλε ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας, Νίκος Χριστοδουλίδης, κατά την διάρκεια ομιλίας του στη Γιορτή της Πολύτεκνης Μάνας στη Λευκωσία.