Google Play Store Apple Store
World News Media Themasports Socialista lifenewscy ARJ Radio

Δείτε τους 56 υποψήφιους της Αλληλεγγύης

03.03.2021
15:27
Πολιτική

Τα ονόματα των ανθρώπων που στελεχώνουν το ψηφοδέλτιο του Κινήματος Αλληλεγγύη ανακοίνωσε σήμερα η Πρόεδρος Δρ. Ελένη Θεοχάρους.

Ανανεώνοντας συμβόλαιο τιμής με τον λαό της Κύπρου και με πλήρη επίγνωση των προβλημάτων που υπάρχουν, τη φτώχεια, την ανέχεια, τη διαφθορά, την απαξίωση, τα προβλήματα από την οικονομική αλλά και την υγειονομική κρίση και τις επικίνδυνες στιγμές που διανύουμε στο εθνικό μας ζήτημα, η Πρόεδρος της Αλληλεγγύης, υποσχέθηκε πως η πορεία μέχρι τις εκλογές, αλλά και η επόμενη μέρα περιλαμβάνει πολλή και καθαρή δουλειά προς όφελος του κυπριακού λαού, του κάθε πολίτη ξεχωριστά και της πατρίδας μας στο σύνολο.

Στο μήνυμά της η Δρ. Θεοχάρους κάλεσε «όλες τις δυνάμεις που θέλουν τη διάσωση του ελληνισμού της Κύπρου και την απελευθέρωση της πατρίδας μας να συνταυτιστούν μαζί μας για να μπορέσουμε να επιλύσουμε το κυπριακό πρόβλημα με τον καλύτερο δυνατό τρόπο για την πατρίδα μας».

Τα ονόματα των υποψηφίων:

Επαρχία Λευκωσίας:

Θεοχάρους Ελένη

Γεωργιάδου Ρούλα

Γιόκκα Παντελίτσα

Γιωργάλλας Μιχάλης

Γρίβα Κική

Δανιηλίδης Βαλέριος

Δημητριάδης Χριστάκης

Ιωάννου Τσιάτσιου Ανδρέας

Κόκκινος Σάββας

Κυριάκου Σολωμός

Κωνσταντινίδης Σάββας

Κωνσταντίνου Κωνσταντίνος

Λακερίδης Χριστάκης (Κρις)

Ναφαΐδης Χρύσης (Χρυσοβαλάντης)

 *

Πουλικκάς Μάριος

Σοφοκλέους Αλέξης

Τελεβάντος Αντρέας

Φανάρης Πέτρος

Χατζηκώστα Μαρίνα

*Το πρόσωπο που θα συμπληρώσει το ψηφοδέλτιο της Λευκωσίας, θα ανακοινωθεί την ερχόμενη εβδομάδα.

Επαρχία Λεμεσού:

Αλεξάνδρου Όμηρος

Γεωργίου Ανδρέας

Γκάυ Φράνσις Νεκτάριος

Μιχαήλ Άννα

Μπαρρής Κυριάκος

Παπαδόπουλος Γεώργιος

Τσίτσης Γιάννης

Ττοππουζής Πρόδρομος

Χριστοδούλου Μιχαήλ  (Κολοσσιάτης)

Χριστοφή Χριστάκης  (Τσιοππής)

Χριστοφίδη Γάτα

Χρυσάνθου Ηρόδοτος

Επαρχία Λάρνακας:

Αυξεντίου Φίλιππος

Έλληνας Σταύρος (Σταυράκης)

Νικολάου Σταύρος

Ονησιφόρου Μελής

Σιδερά Σταύρος (Σταυράκης)

Χατζηπαναγή Αρτέμης

Επαρχία Πάφου:

Ανδρεάδη Τατιάνα

Δελιμπαλτίδου Βαρβάρα

Μαυράκη Κυριακή

Παπαγιάννης Χρίστος

Επαρχία Αμμοχώστου:

Αθανασίου Αντρέας

Βραχίμη Φοίβος

Γεωργάλλα Κυριακή

Γεωργίου Νικολάου Ανδρέας

Κουρτέλλας Ελισσαίος

Κωνσταντίνου Αλέξης

Παπαπαύλου Ανδρέας

Σάββα Μαρία

Σεργίου Θεοδώρα

Σιάμαρου Ανδρέας

Χριστοφόρου Κωνσταντίνος

Επαρχία Κερύνειας:

Αγγελή Αντώνης

Μιχαήλ Εύη

Χαραλάμπους Γεώργιος