Τελικό Ιαπωνία – Σενεγάλη 2-2 (ΒΙΝΤΕΟ)

90+4΄ Τέλος αγώνα

90+4′ Κίτρινη κάρτα στον Χασέμπε

90+1′ Κίτρινη κάρτα στον Τσέικ Εντόι

90΄ Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεις

90′ Κίτρινη κάρτα στον Σαμπαλί για φάουλ στον Ουσάμι που έβγαινε στην κόντρα

87′ Ουσάμι αντί του Ινούι για την Ιαπωνία

86′ Ντιούφ αντί Νιάνγκ για τη Σενεγάλη

81′ Εντόι αντί Άλφρεντ Εντιαγιέ για τη Σενεγάλη.

Δείτε το γκολ:

78΄ ΓΚΟΛ: Ο Κεϊσούκε Χόντα σκοράρει με το αριστερό σε κενή εστία.  Κακή έξοδος του Εντιαγιέ, μπερδεύτηκε και το γύρισμα του Ινούι επιτρέπει στον Χόντα να σημειώσει ένα πανεύκολο γκολ.

75′ Στη θέση του Χαραγκούτσι ο Οκαζάκι

72΄ Στο παιχνίδι πέρασε ο Χόντα στη θέση του Καγκάβα

71΄ ΓΚΟΛ: Εξαιρετική προσπάθεια του Σαμπαλί που έκανε την παράλληλη σέντρα με τον Βαγκουέ να κάνει το 2-1 για την Σενεγάλη

68′ Κίτρινη κάρτα στον Ινούι για φάουλ στον Σαρ

64΄ Ο Ινούι έκανε πολύ ωραίο φαλτσαριστό σουτ αλλά η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι της Σενεγάλης

61′ Ο Οσάκο δεν πρόλαβε την μπάλα στο γύρισμα του Σιμπασάκι με την μπάλα να περνάει άουτ

59′ Κίτρινη κάρτα στον Νιάνγκ που έριξε σφαλιάρα στον Σότσι

55′ Σουτ του Νιάνγκ έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Καβασίμα

51′ Σουτ του Ν’ Ντιαγέ ψηλά άουτ

50′ Σουτ του Νιάνγκ έξω από την περιοχή άουτ

50′ Κεφαλιά του Οσάκο, μπλόκαρε ο Ν’ Ντιαγέ

46΄ Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου.

45+1΄ Τέλος ημιχρόνου

45΄ Ένα λεπτό καθυστερήσεις

40′ Κακό σουτ του Χαραγκούτσι έξω από την περιοχή αρκετά άουτ

39′ Μεγάλη ευκαιρία για τη Σενεγάλη, ο Νιάνγκ βγήκε τετ-α-τετ με τον Καβασίμα να τον σταματάει.

34΄ ΓΚΟΛ: Ο Ινούι φέρνει το παιχνίδι στα ίσα με ωραίο πλασέ από πλάγια.

27′ Ο Νιάνγκ έκανε την σέντρα ο Σαρ πήρε την κεφαλιά αλλά ο Σιμπασάκι πήρε το φάουλ

26′ Φάουλ του Σιμπασάκι στον Νιάνγκ και κίτρινη κάρτα στον Ιάπωνα μέσο

22′ Γυριστό του Νιάνγκ μπλόκαρε ο Καβασίμα

14′ Σουτ του Νιάνγκ μπλόκαρε ο Καβασίμα.

11΄ ΓΚΟΛ: Ο Μανέ με κοντινή προβολή ανοίγει το σκορ. Ο Καβασίμα κάνει τραγικό λάθος έχασε την μπάλα μέσα από τα χέρια του, μετά από σουτ του Σαμπαλί και ο Μανέ από κοντά κάνει το 1-0

10΄ Χωρίς κάτι το καλό σε αυτό το πρώτο 10λεπτο της αναμέτρησης.

1΄ Έναρξη αγώνα

Συνέχεια της 2ης αγωνιστικής της φάσης των ομίλων του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2018 με τον αγώνα Ιαπωνία – Σενεγάλη.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Ιαπωνία (4-2-3-1): Καβασίμα, Χιρόκι Σακάι, Γιοσίντα, Σότζι, Ναγκατόμο, Χασέμπε, Σιμπασάκι, Χαραγκούτσι, Καγκάβα, Ινούι, Οσάκο

Σενεγάλη (4-3-3): Ν’ Ντιαγέ, Σαμπαλί, Κουλιμπαλί, Σανέ, Βαγκουέ, Άλφρεντ Ν’ Ντιαγέ, Παπέ Ν’ Ντιαγέ, Γκαϊέ. Μανέ, Ισμαΐλα, Νιάνγκ

Πασχαλινό μήνυμα ΠτΔ: «Είναι η ώρα της προσωπικής ενδοσκόπησης» - Δείτε βίντεο

Τις ευχές του σε όλους τους πολίτες ενόψει της Ανάστασης και του Πάσχα έδωσε σε τηλεοπτικό πασχαλινό μήνυμα ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας Νίκος Χριστοδουλίδης.