Την είσοδο για τα ασθενοφόρα «μπλόκαραν» ασυνείδητοι οδηγοί, αψηφώντας τον κίνδυνο σε περίπτωση έκτακτου περιστατικού, όπου θα χρειαζόταν η χρήση της.
Όπως απεικονίζεται σε φωτογραφίες που δημοσιεύτηκαν στο Facebook, οδηγοί στάθμευσαν τα αυτοκίνητά τους στο χώρο στάθμευσης του γηπέδου ΠΑΕΕΚ Κερύνειας, κλείνοντας την είσοδο ασθενοφόρων, η οποία χρησιμοποιείται σε έκτακτα περιστατικά, χωρίς να υπολογίσουν τη σημαντικότητα της εισόδου καθώς και την επικινδυνότητα της πράξης τους, σε περίπτωση που τύχαινε έκτακτο περιστατικό, αποδεικνύοντας για άλλη μια φορά πόσο «εγωκεντρικοί» μπορεί να είναι μερικοί οδηγοί.
Δείτε φωτογραφίες:
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ:
• «Έσβησε» κατάδικος των Κεντρικών Φυλακών - Εν αναμονή της νεκροτομής επί της σορού του
• Ανείπωτη θλίψη - «Έφυγε» η μικρή Έλενα Νικολάου - Η συγκινητική παράκληση της οικογένειας
• Συγκινεί η Ιλάειρα Ζήση: Η φωτογραφία της κόρης της και το μήνυμα όλο νόημα
Ακολουθήστε το Tothemaonline.com στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις